Полициски сили упаднаа во куќата каде што живее во Козле и ја приведуваат специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициско возило, пренесува а1он.мк

Канал5 пренесува дека улицата пред куќата на Јанева е блокирана за сообраќај.

Како што пренесува порталот „сакамдакажам“, информацијата е потврдена и од Обвинителството.

Според информации на А1он, Јанева од пред извесно време е осомничена во случајот „Рекет“ и за неа неофицијално има одредени докази, иако вчера се чинеше дека покрај се таа нема да биде опфатена со случајот.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...