Миле Јанакиески однесен на преглед во болницата 8 – ми Септември. Неофицијално поранешниот монистер се пожалил на болки во стомакот, гадење и лошење и затоа затворската полиција од затворот Шутка го однесла на прегледи. Инаку Јанакиески со денови не јаде затворска храна. Денеска тој беше спроведен на судењето за случајот “Талир”. Јанскиески е во притвор поради продажбата на државно земјиште на фирми кои потоа не ги изградиле предвидените хотели. Премиерот Заев денеска посочи дека жали што Јанакиески е во притвор но дека не може да се меша во судски одлуки./Aлсат

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...