Фудбалерите на Црвена ѕвезда изгубија од Баерн во Минхен со резултат од 3:0 (1:0), во натпреварот од првото коло од групата – Б во Лигата на шампионите.

Прек околу 70.000 гледачи на Алијанц арената, меѓу кои повеќе од 5.000 навивачи на Ѕвезда, головите за Баварците ги постигнаа, Кингсли Колман, во 33 минута, Роберт Левандовски, во 80-тата и Томас Милер, во 90+1 минута.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...