Шпанската фудбалска репрезентација го објави списокот на играчи повикани за наредните два меѓународни натпревари. Селекторот на Шпанија, Јулен Лопетегуи, за наредните два меча, пријателскиот против Колумбија и квалификацискиот против Македонија, повика 25 играчи, меѓу кои се забележува доминацијата на играчите на Реал од Мадрид и на Барселона. Квалификацискиот натпревар Македонија – Шпанија за пласман на Светското првенство во „Русија 2018“ ќе се одигра на 11 јуни.

Shpërndaj me