Интер не успеа да ја помине групната фаза во Лигата на шампионите и на пролет ќе продолжи во второто по квалитет клупско натпреварување – Лига Европа. Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Лук Шоу на Твитер го исмеваше поранешниот соиграч Ромелу Лукаку.

– Добредојдовте! – напиша Англичанецот.

За потсетување, минатата сезона Лукаку играше за Манчестер јунајтед од каде летото си замина во Интер поради тоа што клубот не обезбеди учество во ЛШ.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...