Албанското Министертво за здравство и социјална заштита информираше дека во Албанија е регистрирана шесттата жртва на коронавирусот. Станува збор за 71-годишна жена од Тирана, која боледувала и од хипертензија, пренесе МИА.

Со вчерашните, последно, соопштени податоци, во земјата бројот на заразените од „Ковид19“ изнесува 146.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...