Трагачите екипи коишто изутринава јавија дека ги пронашле остатоците на урнатиот авион со кој патуваше фудбалерот Емилијано Сала, објавија дека меѓу деловите на авионот пронашле и едно човечко тело. Сè уште нема официјални инормации дали телото е на 28 годишниот фудбалер или на 59 годишниот пилот на авионот, Дејв Ибетсон.

Леталото „Пајпер Малибу“, исчезна од радарот на 21 јануари во водите меѓу Англија и Франција. Во него покрај Аргентинецот Сала беше само уште пилотот Дејвид Ибетсон, кој го управуваше авионот на патот од Нант кон Велс. Инаку, Емилијано Сала, кој настапуваше за Нант доби богат договор од Кардиф Сити и беше пред трансферот на својата кариера.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...