Четворица патници од автобусот што попладнево се преврте кај месноста Карпалак, на автопатот Скопје-Тетово се уште се борат за живот, соопшти на вонредната прес-конференција министерот за здравство, Венко Филипче.

Тој информираше дека во несреќата загинале 13 патници, од кои 7 на самото место на настанот, а 5 на клиниките.

Во несреќата повредени се повеќе од 30 лица.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...