Европската фудбалска унија, УЕФА, денеска отпочна дисциплинска постапка против Црвена ѕвезда и Олимпијакос, по натпреварот помеѓу грчкиот и српскиот клуб во Белград во Лигата на шампионите.

Ѕвезда е под истрага поради, како што се наведува, непримерно однесување на играчите, откако петмина фудбалери добија жолти картони.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...