По победата на трката за Големата награда на Јапонија, британскиот возач Луис Хамилтон сега има огромна предност од 59 поени пред Фетел. Возачот на Мерцедес, шампионската титула може да ја обезбеди веќе на следнава трка во САД, а ако не, тогаш ќе ја чека следната која се вози во Мексико.

Shpërndaj me