Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Мексико што вечерва се возеше на патеката Херманос Родригез.

Второто место му припадна на германецот во Ферари, Себастијан Фетел, а на последното место на победничкиот пиедестал се искачи вториот возач на Мерцедес, Финецот, Валтери Ботас.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...