Македонската фудбалска федерација ќе поведе дисциплинска постапка против тимот Скопје, поради инцидентите и однесувањето на неговите навивачи на натпреварот со Работнички од 27-то коло.

За време на играта некои навивачи влегоа на теренот, по што интервенираше полицијата, а по завршувањето на натпреварот, исто така, неколку неовластени лица беа на тревата. Инаку за Скопје, кој беше хит во пролетната сезона, ова беше првиот пораз оваа сезона.

Shpërndaj me

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com