Министерот за здравство, Венко Филипче, на прес конференцијата што предмалку заврши излезе со најновиот биланс од автобуската несреќа што попладнево се случи на автопатот Скопје – Тетово. Како што рече Филипче, досега е потврдена смрт кај 13 лица, а неколку се во потешка состојба. Кај дел од нив вечерва ќе се изврши хируршка интервенција.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...