Легендарниот фудбалски стручњак, сер Алекс Фергусон би можел да се врати во Манчестер јунајтед.

Британските медиуми пренесуваат дека славниот менаџер е подготвен да прифати враќање на „Олд трафорд“, за да им помогне на „ѓаволите“ да се стабилизираат.

Фергусон реагирал во клубот да се врати и Мајк Филан, негов некогашен асистент, кој моментално е „број два“ во стручниот штаб на Солскјер.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...