Францускиот возач во Ферари, Шарл Леклер утре ќе стартува од пол позицијата на трката за Големата награда на Белгија што се вози на патеката Спа Франкошамп.

Ова е трета пол позиција за него сезонава, а зад него се пласираа неговиот тимски колега, Себастијан Фетел и Луис Хамилтон од Мерцедес.

Инаку, денеска на оваа патека, за време на трката во Формула-2,  животот го загуби францускиот возач Антоан Ибер. Видеото од трагедијата може да го погледнете ТУКА

Loading...

Shpërndaj me

Loading...