Уште едно лице почина како последица на повредите од тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патниот правец Скопје-Тетово кај месноста Карпалак. Информацијата ја објави премиерот Зоран Заев по завршување на вонредната владина седница.

Заев ја информираше јавноста дека утре и задутре се денови на национална жалост.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...