Бројот на загинати во вчерашната сообраќајна несреќа, според се уште неофицијални информации, се искачи на 15 откако ноќеска на повредите им подлегнал уште еден од потешко повредените патници во автобусот.

Несреќата се случи вчера, околу 17:00 часот, кога автобус на компанијата „Дурмо-турс“, излета од автопатот Скопје-Тетово, во близина на Карпалак и се преврте. Причините за несреќата се уште се истражуваат.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...