Во Турција утре се очекува да пристигне и другиот дел од опремата на рускиот одбранбен ракетен систем Ѕ-400, објави министерот за одбрана на Турција, Хулуси Акар.

Првите делови на системот, за кои Вашингтон оценува дека се неспоиви со одбраната на НАТО, ѝ се испорачаа на Анкара минатиот месец.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...