Најмалку две лица загинаа, а стотици илјади се без електрична енергија по ударот на ураганот „Макјл“ во Американската сојузна држава Флорида и соседните држави. Американските медиуми пренесуваат дека станува збор за најсилниот ураган што доседга го погодил подрачјето на Флорида. Националниот центар за урагани информираше дека “Мајкл“ веќе слабее и е во ниво на тропска бура.

Како беше за време на најголемиот удар може да видите во следонто видео објавено од „Гардијан“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...