Европската фудбалска унија (УЕФА), ја разгледува можноста финалето на Лигата на шампионите за следната година да го помести од Истанбул поради политичката состојба во Турција, изјавил потпретседателот на организацијата, Мишел Ува.

Од УЕФА коментираат дека сѐ поголем е бројот на оние што сакаат домаќинот на финалето да го променат поради безбедносни причини, во моментите кога турската војска врши операција против Курдите на северот на Сирија.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...