Екипата на Селтик може да добие остри санкции од УЕФА откако нивни навивач влезе на зелениот терен и се обиде да ја удри малата ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе. Инцидентот се случи неколку минути пред првото полувреме во рамките на ЛШ. Имено, домашен навивач успеа да ја прескокне заштитната ограда и влезе во тревникот на пет минути пред завршување на првиот дел. За Селтик кој до сега има неколку казни од УЕФА, може да има и пожестоки санкции.

Shpërndaj me