Пред неколку минути се случи убиство во селото Рашче во општина Сарај. АЛСАТ дознава дека идентитетот на жртвата е лице со иницијали Ш.Џ. (65). На местото на настанот веќе се пристигнати полициски екипи. Убиството се случило на влезот на селото, мотивите не се познати. Неофицијално станува збор за крвна одмазда …

Loading...

Shpërndaj me

Loading...