Холандскиот фудбалер Келвин Мајнард синоќа е убиен со огнено оружје во Амстердам. Полицијата сѐ уште не го знае мотивот и е во потрага по очевидци на настанот.

Убиството се случи доцна синоќа во центарот на градот, а како што пренесува Би-Би-Си, 32 годишниот фудбалер е застрелан во неговиот автомобил.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...