Тренерот на Пар Сен-Жермен, Томас Тухел откри дека знаел дека Нејмар има желба да го напушти ПСЖ пред да отпатува во Копа Америка во јуни, каде што не играше поради повреда.

„Тој ме предупреди на крајот од минатата сезона. Искрено кажано, не знам дали ќе остане во клубот за новата сезона“, одговорил Тухел.

Инаку, Нејмар е пред враќањето во Барселона, каде што замина во ПСЖ со рекорден трансфер.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...