Тројца припадници на полицијата се позитивни на вирусот ковид-19, дознава Алсат. Засега сѐ уште нема официјални податоци од која полициска станица се заболените.

Инаку, како што претходно објавивме, денеска бројот на лица во самоизолација е безмалку 10.000.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...