Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека портпаролката на Белата куќа Сара Хакаби Сандерс заминува од тоа место кон крајот на месецов и се враќа во Арканзас. Тој на твитер је пофали Сандерс, наведувајќи дека се надева оти таа ќе се кандидира за гувернер на Арканзас, место што го имал нејзиниот татко Мајк Хакаби. Трамп не кажа кој би ја заменил како портпарол на Белата куќа.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...