Малолетно девојче, жителка на Хрватска, почина во медицинскиот центар во Куманово кадешто била донесена откако врз неа паднала статива од гол на ракометно игралиште во Куманово.

На 14.08.2019 година во 17,15 часот во СВР Куманово, било пријавено дека во Медицинскиот центар во Куманово била донесена 13 годишна малолетничка од Р.Хрватска, со привремен престој во Република Северна Македонија, со повреди на главата, кои ги здобила при пад на статива на ракометно игралиште на улицата „Народна револуција“. Од здобиените повреди девојчето починало. По наредба на јавен обвинител телото на почината е предадено на семејството. 

 

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...