Англискиот фудбалски клуб Тотенхем најави ригорозна истрага против своите навивачи, сопственици на сезонски влезници, за да утврди кој им продал влезници на навивачите на Црвена Ѕвезда за натпреварот меѓу двете екипи во Лигата на Шампионите.

На трибините на новиот Вајт Харт Лејна, синоќа имаше околу 200 навивачи на српскиот шампион и покрај забраната од УЕФА поради испади во Хелсинки.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...