Малата Сури денес има 12 години, а нејзиниот татко, познатиот холивудски актер, Том Круз, ја нема видено цели шест години. Причина е тоа што девојчето не е припадник на сајентолошката црква. Неговата ќерка Сури му е од бракот со Кејти Холмс, со која се разведоа во 2012 година, по шест години брак.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...