Со предвидување на 3 гостински победи и голови во мечевите меѓу Џенова-Парма,
Реус Депортиу-Гранада и Академика-Есторил во неделата, типувач од Велес си
обезбеди 247 пати поголема добивка од влогот т.е. со 1 000 денари заработи над 4 000
евра.

Најпрво на мечот меѓу Реус Депортиу и Гранада, гостите славеа со 1-2, токму за
комбинираниот знак 2-2 & 3+ а во меѓувреме, Есторил како гостин на Академика,
победи со високи 7-2 за погодок и на вториот пар на тикетот. На крај во Џенова и
покрај разиграниот Кжиштоф Пјонтек кој даде гол на почетокот, головите на Ригони,
Силјарди и Чераволо од 16-тата до 30-тата минута, доведоа до целосен пресврт и
предност на Парма од 3-1 на гости кај Џенова и конечен успех за нив и за типувачот на
Спорт Лајф во Велес.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...