Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на 15.08.2019 околу  14 часот извршиле претрес во домот на 25-годишниот Г.А, на улица „Александар Јовановски-Журчин“ во Тетово. При претресот, реализиран со судска наредба, пронајдена е марихуана, дробилка и ризла, по што Г.А. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово. Против Г.А. ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...