Поранешниот фудбалер на Барселона, бугарскиот репрезентативец, Христо Стоичков, изјави дека Бразилецот Нејмар не му е потребен на каталонскиот тим и оти евентуално негово доаѓање ќе предизвика турбуленции во соблекувалната.

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, за време на летото постојано е поврзуван со враќање на Камп Ноу, од каде замина во 2017 година, во рекорден трансфер за 222 милиони евра.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...