На 14.08.2019 во 11,00 часот на Граничниот премин „Меџитлија“ на излез од РСМ, при извршена проверка на патничко моторно возило “Фолксваген пасат“ со српски национални ознаки, управувано З.Г.(47) од Р.Србија констатирано едека ВИН бројот не се совпаѓа со бројот на возилото. Поради постоење основи на сомнение дека се работи за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ лицето било приведено, а потоа со возилото биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...