Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави во Основното јавно обвинителство поради тоа што не ја добил поканата. Спасовски требаше да биде испрашан во врска со истрагата за финансискиот извештај на СДСМ и финансирањето на партијата за време на изборите. Пред неколку дена за истиот случај на разговор беше и Зоран Заев, кој дури обвини дека секогаш кога Специјалното обвинителство ќе отвори нова истрага, со истрага против него излегуваат од Обвинителството на Марко Зврлевски.

Shpërndaj me

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com