Пратениците во Собранието денеска треба да расправаат и за предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи.

Премиерот Оливер Спасовски претходно потврди дека доставил до Собранието предлог за разрешување на Мизрахи, а барањето за разрешување следува откако министерката неколкупати се појави на прес-конференција во МТСП пред табла со името „Република Македонија“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...