Собранието со 81 гласови – ЗА ги изгласа амандманите за промена на Уставот на Република Македонија, со што се исполнуваат обврските на Македонија од Преспанскиот договор. Сега на потег е Грција, каде на потег е Ципрас и владејачката СИРИЗА.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...