ВМРО-ДПМНЕ остро го критикуваше повторното судење за случајот „Монструм“. Според нив, чудно е како на обвинетите во овој случај не им се одредува притвор и судот има толку голема доверба дека нема да го повторат делото и нема да избегаат. Од ВМРО-ДПМНЕ ги обвинија коалициските партнери СДСМ и ДУИ за политички договор кои според нив довел до ослободување на обвинетите од притвор, договор кој, како што велат тие, произлегува од Тиранската платформа.

Shpërndaj me