Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинските превои Буково и Ѓавато.

На Попова Шапка има и магла поради што видливоста е намалена од 30 до 40 метри, како и на планинскиот превој Ѓавато каде видливоста е намалена од 50 до 100 метри и на планинскиот превој Плетвар до 100 метри.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...