Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, рече дека поранешниот напаѓач на „јорганџиите“, Фернандо Торес, е фудбалска легенда и оти се надева дека повторно ќе соработува со клубот од Мадрид.

Торес во петокот, после 18 години фудбалска кариера, се повлече од фудбалот, а последниот меч го одигра во дресот на јапонскиот Саган Тошуа.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...