Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според Рихтер го погоди источниот дел на Индонезија, соопшти Европската агенција за набљудување.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на 133 километри северозападно од градот Купанг на островот Тимор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...