Една од најпопуларните пејачки на денешницата, Селена Гомез, се бори со опасната болест – лупус. Минатата година нејзината најдобра другарка и донираше бубрег.

Иако богатството на Гомез се проценува на неколку милиони долари, таа пред неколку дена се одлучи на драстичен чекор.

Селена ја продава куќата по значително ниска цена за да собере средства за лекување, велат извори блиски до пејачката.

Луксузниот дом од 10 илјади квадрати се продава за три милиони долари. Куќата има 5 соби и кино кое го дизајнирала Селена.

 

Shpërndaj me