Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села смета дека референдумот за промена на името е непотребен. Во интервјуто за Алсат, Села зборувајќи за најавените уставните измени рече дека дека тие треба да бидат искористен за Албанците во највисокиот правен акт да станат рамноправни со Македонците.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...