Во продолжението на денешната 135. седница, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски од говорницата праша дали може на седницата да објави снимка која, како што рече, ќе покаже оти лицето З.З. е главата на случајот „Рекет“. Собранискиот спикер, Талат Џафери не го дозволи таквото барање, упатувајќи го пратеникот материјалите кои евентуално ги поседува да ги достави до соодветните институции.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...