„Милошоски лажеше додека беше на власт, денес лаже и во опозиција, на штета на сопствената држава. Милошоски, најнеуспешниот поранешен министер за надворени, потона во сопствената лажна вест. Лагите на Антонијо Милошоски дека дури 7 земји членки биле против нашата држава да ги започне преговорите со ЕУ и официјално се демантирани. Се потврди дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ свесно шири лажни вести против државните интереси“, се вели во сопштението на СДСМ .

„Тоа е ВМРО-ДПМНЕ на Христијан Мицкоски, без идеја, без програма, шират лажни вести, безобрано и дрско лажат. Милошоски откако е фатен напразно се правда, треба да си поднесе оставка од функцијата пратеник затоа што не е достоен да ја извршува“, велат од СДСМ.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...