Светскиот куп во машка конкуренција во велеслалом е одложен бидејќи нема услови за одржување на трката на патеката „Соелден“ во Австрија. Обилниот снег и силниот ветер не ветуваа нормален тек на купот. Првично, трката беше одложена еден час, а потоа беше сосема откажана. Инаку, вчера на истата патека се одржаа женските трки каде најбрза беше Теса Ворли од САД. Светскиот куп продолжува на 17 и 18 ноември во Финска.

Loading...

Shpërndaj me