Турското министерство за одбрана соопшти дека првата испорака на рускиот ракетен одбранбен систем С-400 ќе пристигне денеска во Анкара. Според министерството, испораката на останатите делови од ракетниот систем ќе продолжи во наредните денови, пренесува „ТРТ“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...