Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, ќе му помогне на клубот да го доведе неговиот сонародник ид редовите не Бенфика, пренесуваат португалските медиуми. Според пишувањата, Роналдо го гледа Жоао Феликс како свој наследник, како во репрезентацијата на Португалија, така и во Јувентус.

Самиот Феликс веќе има изјавено дека би сакал да биде соиграч на Роналдо, но Бенфика се изјасни дека својот играч нема да го продаде за помалку од 120 милиони евра, колку што изнесува откупната клаузула во договорот. Засега, тие пари е подготвен да ги плати само Манчестер Сити.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...