Фудбалската легенда Роналдињо може да ја продолжи својата кариера во Малта, објавуваат локалните медиуми. Веста ја потврди неговиот брат и поранешен агент, Роберто, но според него станувало збор за турнир во футсал и учество во рекламни цели.

Медиумите пак, излегоа со текстови дека Роналдињо ќе го облече дресот на локалниот клуб Биркиркара, каде веќе почале со печатење на дрес со неговото име.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...