Обвинителката Ленче Ристоска за денеска најавува официјално соопштение на СЈО во врска со предавањето на предметите на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески.  Ристоска пред почетокот на рочиштето за „Талир“ вели дека СЈО сè уште е живо.

СЈО сè уште постои, сè уште функционираме. По законот, постои до 2020 година. Верувам дека ќе најдат начин, јас сè уште не губам надеж дека ќе се најде законско решение. Се бориме за сите вработени, за истражителите, за обвинителите“, изјави Ристоска.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...