Францускиот фудбалер, Франк Рибери, од денеска и официјално е нов играч на италијанскиот клуб Фиорентина. Како што е соопштено, 36 годишниот играч за врска договорот го потпишал на две години.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...